انواع پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری

پارتیشن نوعی سیستم جدا کننده کاذب است که فضای اداری را به چند قسمت مجزا تقسیم بندی میکند و در هر قسمت می­توان فعالیتی جداگانه انجام داد و برای کارمندان حریم خصوصی ایجاد نمود.

در طراحی پارتیشن ها، می توان از تلفیق چوب یا ام دی اف با شیشه بهره برد. در طراحی پارتیشن موارد زیادی اهمیت دارند که به اختصار به چند مورد آن در اینجا اشاره می کنیم:
• تنوع ارتفاعی
• رنگ و نوع mdf
• استفاده یا عدم استفاده از شیشه و ابعاد استفاده از آن
• استفاده از پرده کرکره ای ولومی
• نوع یراق و …
این امکان را به طراح می دهد تا طرح های متنوع و متفاوتی را جهت مصارف گوناگون پدید آورد. یکی دیگر از ابداعاتی که امروزه در طراحی پارتیشن ها توسط طراحان به کار می رود یکسره نگاه نکردن به آن است، به گونه ای که پارتیشن های امروزی از اجزای مجزای همچون باکس ها و طبقات کوچک و بزرگ چوبی و شیشه ای تشکیل شده است و سعی شده در این گونه طرح ها به مجموعه حالتی پویا داده شود.

در محیط های اداری قسمت هایی که فعالیت مشخصی در آن انجام می گیرد، توسط پارتیشن های ام دی اف و شیشه ای (که می تواند از نوع سندبلاست باشد) از یکدیگر جدا می شوند.

 

پارتیشن های اداری بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. پارتیشن mdf
 2. پارتیشن با پروفیل آلومینیومی

پارتیشن mdf :

در این نوع پارتیشن بندی عموما از دو نوع متریال استفاده میشود :
• mdf : به عنوان فریم و همچنین نمای ظاهری پارتیشن
• شیشه : برای پر کردن قاب میانی پارتیشن
این نوع پارتیشن بندی به وفور در فضاهای اداری به کار میرود و این امکان را برای کارمندان فراهم میکند که به محیط بیرون از حریم خصوصی خود نیز مشرف باشند. پارتیشن های mdf به دو نوع کلی تک جداره و دو جداره تقسیم می شوند که در مختصر به توضیح خصوصیات هرکدام می پردازیم.

 • پارتیشن دو جداره تمام mdf :

در این نوع پارتیشن میتوان از پرده کرکره ای در فضای مابین شیشه ها استفاده نمود. آنچه در مدل های دو جداره قابل توجه است تنوع بیشتر در محصولات و زیبایی در مدل هایی است که تا سقف امتداد دارند. پارتیشن های دو جداره تمام mdf به نسبت انواع دیگر پارتیشن بندی از انتقال صدا به بخش های مجاور بهتر جلوگیری میکنند.
یکی از مزیت های پارتیشن دو جداره عبور کابل های شبکه و سیستم در قسمت های پارتیشن است. بطور تقریبی پارتیشن های دو جداره دو برابر مدل های تک جداره هزینه در بر خواهند داشت.

پارتیشن دوجداره-ایده آل چوب

 • پارتیشن تک جداره تمام mdf :

پارتیشن تک جداره تمام mdf ظاهری ساده دارد و به علت صرفه جویی در هزینه متریال و اجرا، نما یک طرف پارتیشن عموما اجرا نمیشود و اسکلت سازه از آن طرف قابل رویت است. تنوع این مدل نسبت به پارتیشن های دو جداره کمتر است. معمولا در این نوع پارتیشن استفاده از یراق آلات اضافی مانند پرده کرکره مرسوم نمی باشد. قیمت این پارتیشن نسبت به پارتیشن های دو جداره ارزان تر است.

پارتیشن تک جدار

 

پارتیشن با پروفیل آلومینیومی:

در این نوع پارتیشن بندی عموما از سه متریال استفاده می شود :

 • پروفیل آلومینیومی : جهت اسکلت بندی سازه پارتیشن
 • Mdf : به عنوان نمای ظاهری قسمتی از پارتیشن
 • شیشه : برای پر کردن قاب میانی پارتیشن

در پارتیشن های با سازه آلومینیومی نیز ساخت پارتیشن های تک جدار و دوجدار اجرا می شود که نوع تک جدار آن معمول تر است و بیشتر رواج دارد.
در این نوع پارتیشن از پروفیل های آلومینیومی که بسیار سبک در عین حال مقاوم هستند جهت اسکلت بندی سازه و از چوب mdf و شیشه برای پر کردن قاب استفاده میشود. این پارتیشن بندی قابلیت تغییر پذیری و جا به جایی را نیز دارد.

 • پارتیشن دو جداره با پروفیل آلومینیومی :

پارتیشن آلومینیومی دوجداره

 

 • پارتیشن تک جداره با پروفیل آلومینیومی :

نوعی دیوار کاذب است که اجزای تشکیل دهنده این نوع پارتیشن عبارتند از:

 1. ستون های آلومینیومی که به آنها “کلاف” گفته می شود.
 2. رابط بین ستون ها که “قید” نامیده می شوند.
 3. ام دی اف با ضخامت ۶ میلیمتر که جهت پر کردن فضای بین ستون ها استفاده می شود.
 4. شیشه که جهت زیبایی کار بین ستون ها قرار می گیرد.

پارتیشن تک جدار 6 میل

پارتیشن تک جداره علارغم اینکه نسبت به پارتیشن دوجداره قیمت پایین تر و نصب آسانتری دارند، اما اکثر مشتریان پارتیشن دوجداره را به علت زیبایی فوق العاده آن ترجیح می دهند.

شما می توانید به صورت رایگان از کارشناسان صنایع چوبی ایده آل در خصوص انتخاب نوع پارتیشن مورد نیاز خود مشاوره فنی دریافت نمایید تا با ذهنی باز بهترین انتخاب را در تعیین نوع پارتیشن مورد نیاز خود داشته باشید. در مرحله بعد در صورت صلاحدید به همکاری فی مابین واحد طراحی، اقدام به تهیه نقشه سه بعدی کار براساس مدرن ترین طرح های روز (با توجه قابلیت اجرایی و کارایی آن در محل) و همچنین اعمال نظر شما کارفرما محترم نموده و پس از نهایی کردن طرح مراحل ساخت و نصب انجام میگیرد.

 

قیمت پارتیشن دوجداره ام دی اف – پارتیشن اداری مدرن

اشتراک گذاری
0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: