محاسبه قیمت کابینت

محاسبه قیمت کابینت

جهت محاسبه قیمت کابینت بهتر است به چند نکته توجه کنید:

 • قيمتي که براي هر متر کابينت در نظر گرفته مي شود، قيمتی مقايسه اي است که شما بتوانيد جنس هاي مختلف کابينت را با هم يا کابينت هاي مشابه را در فروشگاه هاي متفاوت با يکديگر مقايسه کنيد.
 • اگر مي شنويد که قيمت کابينت مورد نظر شما ۷۰۰ هزار تومان است و شما هم به ۱۰ متر کابينت نياز داريد، نبايد براي محاسبه هزينه بگوييد ۱۰ ضرب در ۷۰۰ هزار تومان، مساوي ۷ ميليون تومان و تمام ، زیرا عددي که شما به دست مي آوريد ۳۰ تا ۶۰ درصد کمتر از قيمت فاکتور نهايي شما خواهد بود.
 • بايد بدانيد قيمتي که به شما داده مي شود با چه يراقي محاسبه شده است. (نوع لولا ، ريل ، دستگيره ، صفحه روي کار ، جک و ….)

و حال می پردازیم به نحوه محاسبه قیمت کابینت:

قیمت کابینت بر حسب متراژ طول محاسبه می شود بطوری که منظور از یک متر کابینت مجموع يک متر کابينت زميني و يک متر کابينت هوايي است. بطور کلی ۶۰ درصد قیمت هر متر طول کابینت به کابینت زمینی و ۴۰ درصد آن به کابینت دیواری تعلق می گیرد.

کابینت زمینی:

ابعاد استاندارد برای کابینت زمینی عمق ۵۵ و ارتفاع ۷۲ سانتی متر است (که با پایه و صفحه رویه کابینتی به ارتفاع ۹۰ سانتی متر می رسد).

 • اگر ابعاد یونیت های زمینی شما از این استاندارد بیشتر نباشد شامل ضریب یک می شود و شما می توانید با متراژ طول قیمت کابینت خود را محاسبه کنید که این مقدار به جز هزینه درب نما و دیگر جزئیات است.
 • کابینت های ایستاده یا سوپر مارکت ها که عمق آن ها از ۵۵ سانتی متر بیشتر است و ارتفاع آن ها معمولا ۲۲۰ سانتی متر می باشد با توجه به عمق ۵۵ سانتی متر به عنوان کابینت زمینی محاسبه می شود و ضریب آن از جدول کابینت زمینی تبعیت می کند.
 • اگرعمق کمد بالای یخچال نیز ۵۵ سانتی متر باشد، هزینه آن همانند کابینت زمینی محاسبه می شود.

کابینت دیواری:

ابعاد استاندارد برای کابینت دیواری عمق ۳۰ و ارتفاع ۷۰ سانتی متر است.

درب نما:

از جاهایی که درب نما استفاده می شود می توان به کاور دور هود، نمای پشت اوپن یا جزیره که رو به پذیرایی قرار می گیرند، کاورهای دور یخچال و فضاهایی که دکوری ساخته می شود نام برد که در آن ها از ام دی اف های رنگی که صرفاً جهت زیبایی می باشند استفاده می شوند.

محاسبه قیمت کابینت - ایده آل چوب

منظور از یک متر کابینت چیست و شامل چه چیزهایی می شود:

یک متر کابینت شامل:

 • یک متر کابینت زمینی شامل: یک متر باکس کابینت زمینی به ابعاد استاندارد ذکر شده، صفحه روی کابینت، لولا و دستگیره، پایه ها و ریل کشو ها
 • یک متر کابینت دیواری شامل: یک متر باکس کابینت دیواری به ابعاد استاندارد ذکر شده، لولا و دستگیره

 

چند نکته در محاسبه قیمت کابینت :

 • در محاسبه متراژ کابینت زمینی، از ابتدا تا انتهای کار را متر می کنیم. اگر کابینت به صورت ال شکل باشد یعنی کنج دیوار که کابینت بر روی دیوار بعدی ادامه پیدا می کند متر از دو طرف گرفته می شود (یعنی کنج کابینت از دو طرف محاسبه می شود).
 • کابینت دیواری نیز همانند کابینت زمینی با متراژ طول محاسبه می شود. بدین شکل که متر از ابتدای کار تا انتها گرفته می شود. حال آنکه اگر در فضای دیواری نیز کابینتی به شکل L (کنجی) داشته باشیم این فضا نیز از دو طرف در متراژ محاسبه می شود، حال اگر در فضای کابینت دیواری جای هود وجود داشته باشد و کابینت و یا قابی برای آن نصب نشود از متراژ طول کار کسر می شود.
 • چنانچه در متراژ زمینی ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و گاز مبله وجود داشته باشند از متراژ طول کابینت زمینی کسر می شود ولي قيمت صفحه کابينت روي ماشين جداگانه محاسبه مي شود.
 • بابت نصب سينک و گاز هزينه جداگانه لحاظ مي شود.
 • ممکن است شما بخواهيد از صفحه روي کابينت خاص و يراقي با کيفيت بالاتر ( بغیر از آن مصالحی که مدنظر فروشنده بوده و بر اساس آن به شما قیمت اعلام کرده است) استفاده کنيد که می بایست مابه تفاوت آن را پرداخت نمایید. به عنوان مثال معمولا استفاده از ورق PVC ( ضد آب ) در زير سينک يا آبچکان اختلاف قیمت حدود ۲۵ تا ۵۰ درصدي با صفحه کابینت mdf دارد.
 • شايد در کابينت هايتان ازاکسسوري هايي مثل : سوپر مارکت، مجيک کرنر، سبدريلي، سبد رخت چرک، سبد پياز و سيب زميني، سطل زباله، و …..  استفاده کنيد که در اين صورت علاوه بر قيمت اکسسوري ها بايد هزينه نصب شان را هم مجزا پرداخت کنيد.
 • درب نما جداگانه و براساس مترمربع محاسبه می شود.
 • در صورتي که از باکس هاي حجمي براي قسمتهايي از آشپزخانه مثل کانتر، آرک، حاشيه کابينت ها، طبقه هاي ديواري و… استفاده شود، که اصطلاحاَ نياز به فارسي کاري دارند، شما نمي توانيد به راحتي روي کار قيمت بگذاريد، چون يک کار زمان بر به حساب مي آيد و هر کسي با هنر و سليقه خود ميتواند کيفيت کار را به نسبت بالاتر ببرد؛ دراين موارد به صورت عرف هزينه جنس مصرفي محاسبه شده و به نسبت زماني که براي ساخت گذاشته شده، ضرب در ۲ يا ۳ خواهد شد تا قيمت نهايي کار براي مشتري محاسبه شود.
 • ده درصد (به طور معمول) هزينه حمل و نصب به کل فاکتور شما اضافه خواهد شد.
  * بر اساس مصوبه اتحاديه برخي شهر ها حمل از طبقه همکف به طبقات بالاتر به عهده مشتري است و علاوه بر ۱۰ درصد محاسبه مي شود.

 

ردیفنوع کابینت آشپزخانهدرصد قیمت کابینت آشپزخانهابعاد کابینت آشپزخانه
1یک متر طول کابینت زمینی60 درصد قیمت یک متر کابینتارتفاع کابینت : 90 سانتی متر
عمق کابینت : 55 سانتی متر
عرض صفحه : 60 سانتی متر
2یک متر طول کابینت دیواری 7040 درصد قیمت یک متر کابینتارتفاع کابینت : 70 سانتی متر
عمق کابینت : 30 سانتی متر
3یک متر طول کابینت دیواری 9060 درصد قیمت یک متر کابینتارتفاع کابینت : 90 سانتی متر
عمق کابینت : 30 سانتی متر
4یک متر کابینت اپن90 درصد قیمت یک متر کابینتارتفاع کابینت : 90 سانتی متر
عمق کابینت : 55 سانتی متر
عرض صفحه : 60 سانتی متر
5کابینت ایستاده سرتاسری180 درصد قیمت یک متر کابینتارتفاع کابینت : 220 سانتی متر
عمق کابینت : 55 سانتی متر
6کابینت ویترینی دیواری 7060 درصد قیمت یک متر کابینتارتفاع کابینت : 70 سانتی متر
عمق کابینت : 30 سانتی متر
7کابینت ویترینی دیواری 9090 درصد قیمت یک متر کابینتارتفاع کابینت : 90 سانتی متر
عمق کابینت : 30 سانتی متر

 

محاسبه قیمت کابینت ام دی اف – محاسبه متراژ کابینت – کابینت های گلاس سفید

اشتراک گذاری
3 دیدگاه

3 دیدگاه در “محاسبه قیمت کابینت

 1. موسوی گفت:

  ده متر کابینت چند ورق ام دی اف نیاز دارد؟

 2. عطري گفت:

  سلام من فقط مي خواستم درهاي كابينت هاي گلاس كنم
  ممكن حدود قيمت بفرماييد

  1. admin-amin گفت:

   این کار معمولا به صورت چکی قیمت داده میشود و اصول خاصی ندارد.

دیدگاه خود را بنویسید: